Zboží můžete objednat na e-shopu a vyzvednout u nás v obchodě. 

Kamenný obchod

Jsme jedinou takovou prodejnou ve Zlíně.  – Podobnou prodejnu ve Zlíně nenajdete.

Budeme sídlit na ulici Štefánikova č. 14/25. Jak se k nám dostanete? Nejlépe pěšky, ale můžete také autem, které lze zaparkovat u kostela sv. Jakuba a odtud už je to k nám jen pár kroků (cca 200 m). Pokud zvolíte MHD, vystoupíte na zastávce Školní (cca 50 m).

OTVÍRACÍ DOBA: PO-PA (8:30 - 12:30 , 13:00 - 17:00)

Co je Lacněnka?

Zdravím všechny. Chtěla bych vám představit naši novou prodejnu zlevněného zboží ve Zlíně na ulici Štefánikova č.14/25. 

Jsme 2 sourozenci, které celý život trápí neuvěřitelné plýtvání jídlem a v poslední době i zdražování všech potřebných věcí k životu. Tímto obchodem bychom proti tomu chtěli tak trochu bojovat.

Budeme otevírat novou prodejnu se zlevněným zbožím jako jsou potraviny a drogerie. 

Ptáte se, jak je možné, že obyčejné potraviny a drogerii budeme prodávat levněji než velké řetězce? 

Je to jednoduché, zboží bude buď po minimální době trvanlivosti (označení „minimální trvanlivost do“ najdeme na potravinách, které se rychle nekazí a jsou stále vhodné ke konzumaci i po uplynutí daného data), dále zboží, které bude mít krátkou dobu spotřeby např. 5 dní (datum spotřeby udává hranici, do které lze považovat konzumaci potraviny za bezpečnou), zboží od místních dodavatelů (tím, že zboží jako třeba domácí kmín nepůjde přes X obchodníků, budeme ho moct prodávat daleko levněji) a také zboží z dovozu, hlavně drogerii z Německa (při nákupu většího množství zboží např. 300 kusů je cena nižší než cena za jednotlivé kusy tzv. množstevní sleva).

Toto zboží chceme dál prodávat lidem, kteří chtějí nejen ušetřit peníze, ale také naši planetu před plýtváním. Podle Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) se každý rok na světě vyhodí až jedna třetina vyprodukovaných potravin, což je asi 1,3 miliardy tun. Na jednoho Evropana připadá přibližně 96 až 115 kilogramů vyhozeného jídla za rok.
Ukazatele „spotřebujte do“ a „minimální trvanlivost do“ na obalech nás informují o tom, jak kvalitní a zdravotně nezávadné jsou dané potraviny. Pokud ale neznáme pravý význam, někdy dochází k tomu, že se potraviny, které jsou ještě použitelné, zbytečně vyhazují a prohlubuje se tak celosvětový problém plýtvání jídlem.